STÁJ AŽ DO ODVOLÁNÍ POZASTAVENA!!! - ZDE máte náhradu (bývala jsem členka, takže je vyzkoušená)

Lonžování

13. dubna 2013 v 16:26 | Správce
Při lonžování váš koník trénuje drezuru, klus a cval, proto mu vždy po lonžování přibude 0.1 dovednosti v drezuře, klusu a cvalu.
Dávejte si ale pozor, ať koníka nepřetrénujete a neunudíte k smrti - chodit pořád dokolečka ho dlouho bavit nebude.
Při lonžování po mokrém povrchu (např. někde na louce) dávejte pozor, aby to koníkovi neuklouzlo.
Lonžování popište do komentáře.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 SenKy | 15. dubna 2013 v 17:14 | Reagovat

,,Jejda,ještě jsem zapomněla bič,"řekla jsem Belle. Tak jsme se vrátily zpět a vzaly ho s sebou taky.
Šly jsme lonžovat do haly,pouze ale na krátkou chvíli.
Stoupla jsem si doprostřed haly a Bella chodila okolo mne.
Trochu jsem jí polochtala bičíkem aby udělala větší kruh.
Poslušně poodstoupila .
Mlaskla jsem a naklusala. Přemýšlela jsem,jestli jí tam mám dát i nějakou překážku,ale rozhodla jsem se,že ne.
Obklusala asi čtyři kolečka a pak jsem jí Pobídla do cvalu.
Hodila hlavou a nacválala. Její tmavá hříva jí krásně vlála.
Zakoukala jsem se a málem jsem zapomněla,že tu nejsem jako divák.
,,No tak,trošku přidej",řekla jsem a  pobídla Bellu.
Nechala jsem jí přejít do klusu a po jednom kolečku do kroku.
,,Dnes by to mohlo stačit,co myslíš?"zeptala jsem se,když jsem smotávala lonž .
Místo ní jsem jí dala vodítko.
Myslela jsem,že ještě půjdeme na procházku,ale když jsem viděla,že Belle je taky velké horko,nechala jsem to být.
Snad zítra. :)

2 Sian Sbreederová | 15. dubna 2013 v 20:39 | Reagovat

Dovedla jsem si Romíka na jízdárnu a stoupla si doprostřed pomyslného kruhu. První jsem Romera lonžovala na levou ruku, což je pro koně všeobecně snažší, pak jsem změnila směr.
Nechala jsem ho klusat a poté i chvíli cválat, ale bála jsem se, aby mu nepodjely nožičky, a také pro něj jistě muselo být namáhávé cválání pořád dokola.
Proto jsem ji brzy zase stáhla zpět do klusu.
Něco kolem deseti minut jsem s Romerem procvičovala přechody mezi krokem a klusem.
Jelikož už jsem Romera lonžovala docela dlouho a bylo všeobecně známo (tedy alespoň mě), že délka lonžování nemá přesáhnout třicet minut, rozhodla jsem se, že to pro dnešek stačí.
Vykrokovala Romera, pochválila a vedla ho zpět do stáje.

3 Sian Sbreederová | 24. dubna 2013 v 19:33 | Reagovat

Dovedla jsem Romera na jízdárnu a stoupla jsem si doprostřed. Lehce jsem pozvedla bičík, což byl pro Romera signál k vykročení.
Chvíli jsem Romera vedla krokem, potom jsem ho jemně polechtala koncem biče po stehně. Romera naklusal.
Klusal nádherně. S hrdě vztyčeným ocasem a skloněnou hlavou, takže vynikal jeho nádherný osvalený krk.
Střídali jsme krok a klus, potom i chvíli cval. Se cvalem jsme to ale nepřeháněli, pro Romera totiž bylo viditelně obtížné cválat na tak malém kruhu.
Zvětšení průměru kruhu moc nepomohlo, takže jsem se znovu vrátila k přechodům krok - klus.
Nakonec jsem Romera vykrokovala a popleskala ho po šíji.
"Miluju tě, zlatíčko," špitla jsem, než jsem ho odvedla zpět do stáje. "Hrozně moc," dodala jsem a dala mu pusu na čumák.

4 Sian Sbreederová | 18. června 2013 v 15:32 | Reagovat

Přivedla jsem si Romera do haly. Byl tam docela chládek. Zapnula jsem světla a klimatizaci, což měla za důsledek ještě příjemnější teplotu.
Doveda jsem si Romera doprostřed haly a pozvedla jsem bičík, na což vždy vzorný, i když teď nezvykle neochotný Romero, reagoval vykročením. Několik koleček jsem ho vedla krokem.
Potom jsem ho lehce polechtala bičíkem a Romero naklusal. Nechala jsem ho obklusat asi deset koleček, načež jsem ho zase zpomaila do kroku a začala s ním nacvičovat přechody krok - klus. Ne že by to potřeboval, přechody mu šly, ale přeci se říká, že opakování je matka moudrosti.
Po přechodech jsem Romera zase lehce popohnala bičíkem a šeptla: "Cval."
Pro mě to bylo docela velký výhoda, že rozuměl slůvkům krok, klus, cval a stůj. Nemusela jsem tak moc používat bičík.
Znovu jsme trénovali přechody, ale zapojili jsme do toho ještě cval.
Když už začínal vypadat trochu znuděně a působil ještě víc utahaně, nechala jsem ho v kroku vychladnout a zavedla ho zpátky do stáje.
Když jsem ho odstrojila a uklidila náčiní, vzala jsem ho do mycího boxu, kde jsem ho od hlavy ke kopytu namočila. Vysušila jsem ho, vyčistila mu kopyta, hodila přes něj síťovanou deku a zavedla ho na pastviny.

5 Verča | 19. června 2013 v 20:37 | Reagovat

Dovedla jsem Myrtu  a jízdárnu a stoupla si doprostřed bičíkem jsem Myrtu pobídla ke kroku.Dnes bylo vidět že není ve své kůži a že se jí nechce já ji však chápala.Kdyby bylo na mě tak bych netrénovala ale gymkhána nás tlačila do zat a to hodně když si ted vzpomenu že je Středa a gymkhána je už v sobotu tak nemame s Myrtou šanci.3li jsme krokem 3 kolečka a potom jsem Myrtu pobídla do klusu nejradši bych s Myrtou jen šla ale bohužel to nejde.Nechala jsem jí klusat 5 koleček a pak jí zpomalila do kroku který šla také pět koleček.Potom jsem jí pobídla do klusu a v ryychlosti do cvalu.Myrta reagovala překvapivě okamžitě:)Cválala 10 koleček a potom jsem jí zase zpomalila do kroku.3la tentokrát jen dvě kolečka pak jsem jí zastavila uplně a mohli jsme odejít.Já včak ještě chytla myrtu za vodítko a dala si sní ještě dvě dlouhá kolečka aby nevyšla z tréninku:)Cestou jí šeptala,,Tak takhle to ted bude často Myrtuš tak se připrav"Myslím že z toho není moc nadšená ale být to musí chci ze sebe vydat co nejlepší a na gymkháně být alespon trošku dobrá!

6 Verča | 20. června 2013 v 15:56 | Reagovat

Vedla jsem Myrtu do jízdárny.Šla jsem do jejího středu a Pobídla Myrtu do kroku.V tomto vedru jsem jí nechtěla moc zatěžovat takže jsme spíše šli krokem než abych jí udýchala a dohnala k smrti.3li jsme dvě kolečka a potom jsem Myrtu pobídla a ona naklusala.Klusala déle tři kolečka.Potom jsem jí zase pbídla do kroku a šla tři kolečka.Potom jsem jí pobídla hned do cvalu.Myrta neochotně zrychlila.Cválala jedno a půl kolečka a potom zase přechod do klusu 1 kolečko a krok jedno kolečko.Tohle byl náš trénink.Nechtěla jsem jí zase tak udýchat.Ale trénink to byl.Dovedla jsem Myyrtu do stáje vyčistila jsem jí.Zavedla do boxu.Dala jí jablíčko které tak dlouo neměla a nasipala ovsa,otruby a seno.Také jsem jí dala čistou vodu a pobyla s ní v boxu ještě chvilku.Seděla jsem na slámě a přemýšla o nás dvouch.Potom jsem odešla,,Ahoj Myrti"

7 Verča | 21. června 2013 v 18:53 | Reagovat

Teď už je trochu líp ale pořád není tak jak bych chtěla abychom s Myrtou mohly trénovat v sedle.Proto jsem jí i dnes vzala na lonžování.Zase a opět jsme šli 2 kolečka.Potom jsem jí na 2 kola pobídla do klusu nebylo zas tak hrozně takže jsem jí mohla zatížit o trošku víc!V klusu jsem jí trošku poškádlila.Potom jsm epřešli zase do kroku.3 kolečka kroku.Potom 2 klusu a potom ten její cval<3který si užila celé 3,5 kolečka.Pak krokování 1 kolečka a konečně jsem jí zbrzdila a odvedla ke stájím.Vyčisstila ji dalal do boxu.Nasipala jsem jí otruby,ovsa a seno.,,Ahoj Myrto!!!"

8 Verča | 22. června 2013 v 8:47 | Reagovat

Tohle jsem ještě nikdy nezkoušela.Tak ráno jít s Myrtou lonžovat.Všude bylo ticho.Nikdo tu nebyl.Nikdo nás nemohl rušit ani nic jiného,Byly jsme tu jen my dvě sami pro sebe.3li jsme na jízdárnu a já s pocitem :Sakra co mi chybí?Nemohla jsem na to přijít.Stoupla jsem si doprostřed jízdárny a chtěla pobídnout Myrtu ke kroku.Aha!Promiň Myrti nevím proč máš tak zapomětlivou jezdkyni ale musíme se vrátit pro bičík.Vrátili jsme se a teď už s pocitem že mám vše jsme šli zpět.Opakovaně jsem si stoupla doprostřed jízdárny a pobídla Myrtu ke kroku.3la 2 kolečka.Z rána bylo tak akorát takže jsem jí mohla po dlouhé době trošku více honit.Dnes je gymkhána takže to potřebovala.Potom naklusala 5 koleček.Klusání jí šlo ikdyž ho moc nemusela.Raději cválala po louce.To se jí ale nesplní.Potom jsem jí poídla do cvalu a ona krásně nacválala a cvalem utíkala krásná 3 kolečka ikdyž by zvládla víc nechci ji hodně zatěžovat protože musí být odpočatá na gymkhánu.Potom jsme jí zpomalila na 2 kolečka do klusu a nakonec 1 v kroku.Už jsme zkončili.Zavedla jsem jí do boxu dala seno a čistou vodu.Z večera jí tam moc nezbylo.A byla jsem tu s ní ještě chvilku.,,Ahoj Myrti už půjdu a odpočívej!"

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama