STÁJ AŽ DO ODVOLÁNÍ POZASTAVENA!!! - ZDE máte náhradu (bývala jsem členka, takže je vyzkoušená)

Delaurent

13. dubna 2013 v 15:27 | Správce

Delaurent
- 90%
- 0


Pohlaví: hřebec
Plemeno: fríský kůň
Narozen: 14. 5. 2008
Povaha: někdy hůře ovladatelný, většinu času ale klidný, milý, trochu tvrdohlavý
Zajímavosti: Delaurent je hrozně pyšný - ví, že je nádherný a vy pro něj uděláte všechno na světě


Dovednosti:
výdrž - 0.1 - level 0
rychlost - 0.0 - level 0
drezura - 0.0 - level 0
klus - 0.0 - level 0
cval - 0.0 - level 0
skok - 0.2 - level 0


Majetek:
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Anastázie | 28. června 2013 v 14:51 | Reagovat

Když jsem vešla k Delimu do boxu zaujal mě jeho nevinný výraz hned mi došlo to, že něco provedl.Podívala jsem se na něj a říkám "Copak si to provedl Deli?" S jeho zařehtáním připomínajícím omluvu se otočil a ukázal rozbitou misku na jablka.Pohladila jsem ho a řekla mu, že to nevadí a koupím mu novou. Hned po tom jsem se pokusila ho osedlat  trvalo mi to asi 5-8 minut koupila jsem mu zelenou deku a černé sedlou s uzdečkou která byla jemná aby koním nedráždila srst. moc se mu to nelíbilo protože než jsem přišla do stájí nikdo na něm nejezdil.Vyvedla jsem ho do výběhu k trénování a dali jsme si malou rozcvičku .. Byli jsme tam asi 2 hodiny a jak jsem zjistila s Delim jsme si nečekaně dobře rozuměli nějakého koně mi od začátku připomínal. Tak jsem se šla zeptat vedoucí stáje odkud Deliho mají jen co jsem zaslechla jméno mého dědečka vše mi došlo Deli byl můj kůň kterého jsem měla do svých 10 let pamatuji si ho menšího proto jsem to nepoznala hned.. Vedoucí mi pogratulovala, že mám dobrou volbu a, že jsem si vybrala správného koně. Já měla radost a myslím, že Deli to taky chápal. Šla jsem s ním do stájí a potkala jsem Siam pozdravila mě a já jí to oplatila Šla jsem k Deliho boxu a sundala jsem z něj všechnu postroj chudák byl uplně splavený tak jsem mu šla dát sprchu venku bylo teplo takže mu to neuškodilo. Poté jsem ho šla vysušit a vyhřebelcovat líbilo se mu to tak jsem mu ještě dala na srst zvláštní krém aby se mu nedělaly plísně a šla jsem ho vypustit do výběhu po 3 hodinách jsem se pro něj vrátila vyhřebelcovala ho dala jsem mu do boxu nové seno a poodestýlku přidala jsem novou misku na jablka a mrkve naplnila ji a dolila mu vodu.. Rozloučila jsem se s ním jelikož už se blížil večer.

2 Anastázie | 29. června 2013 v 13:24 | Reagovat

Dnes když jsem vstala cítila jsem, že na mě něco leze.Měla jsem teplotu Kašel a velkou rýmu.Ale i tak jsem slíbila Delimu, že za ním pudu a projedu se s ním.Sice nechci aby ode mě něco chytil, ale sliby se plní.Hned jak jsem vkročila do jeho boxu všimla jsem si že byl celý natěšený až ho vyvedu ven. Jeho přání jsem mu splnila vyvedla jsem ho ven a přivázala k tyči před sedlovnou a řekla mu, že mu ještě musím uklidit box.Šla jsem k němu do boxu a po cestě jsem vzala vydle koště a lopatu.Vyhrabala jsem špinavou podestýlku a naložila ji na kolečko.Hned na to jsem to vymetla aby byl box uplně prázdný.Vymyla jsem stěny drátěnou houbou a vytřela podlahu.Donesla jsem slámu seno a novou podestýlku kterou jsem si od vedoucí objednala.Vše jsem prohrabala.Do nového kelímku na ovoce jsem dala 3 mrkve 2 jablka a zrní.Naplnila jsem koryto vodou až po okraje vyšla jsem z boxu a zavřela ho.Šla jsem za Delim a po cestě jsem vzala kartáč a provaz.Prvně jsem ho vykartáčovala a namazala mastí od veterináře.Obvázala jsem mu provaz kolem hlavy jako ohlávku a vyšli jsme před stáj.A vyrazily jsme na celodenní projížďku po parku lese kempu .Vrátily jsme se až večer v 9 hodin a rozloučila se s Delim v boxu utřela jsem ho dala mu vitamíny a šla spát.

3 Kovářka | Web | 29. června 2013 v 14:02 | Reagovat

Vystoupila jsem z auta a popadla svoji brašnu. Před stájí už na mě čekal uvázaný Delaurent s ředitelkou stáje a s Anastacií.
Pozdravila jsem se, podaly jsme si ruku a já se dala do práce. Ty dvě mě bedlivě sledovaly a přidržovaly mi nervózního Delaurenta.
Nejdříve jsem Delaurentovi postupně zvedla všechny čtyři nohy. U poslední nohy jsem narazila na kamínek zaseklý pod podkovou, tak jsem ho vytáhla kopytním háčkem.
Sejmula jsem Delaurentovi podkovu, ocvakala přerostlou rovinu a orašplovala mu kopytu. Potom jsem mu podkováky přibila novou podkovu a přestřihla vyčnívající hroty hřebíků.
Stejně jsem postupovala u zbývajících tří nožek. Potom jsem Delaurenta pochválila a rozloučila se.

4 Veterinářka | Web | 29. června 2013 v 14:08 | Reagovat

S úsměvem jsem přišla k dívce, která stála u mohutného, fríského koně, jenž byl uvázaný u úvaziště, a pozdravila ji.
Poslouchala jsem, co po mně vlastně chce, ujistila se, že si to pamatuji, a potom jsem ji nechala odejít.
Pak jsem se začala věnovat Delimu. Nahlédla jsem mu do uší, posvítila do očí a koukla na zuby, které jsem mu trochu zapilovala, což se mu moc nezamlouvalo. Potom jsem mu přejela po hřbetě a bříšku, zvedla nohy.
Zvenčí vypadal zdravě a spokojeně.
Odebrala jsem mu krev a zatímco mi přístroj chroustal výsledky, podala jsem Delimu odčervovací pastu a naočkovala ho.
Krev byla v pořádku, proto jsem Delaurenta pochválila a zavedla ho do jeho boxu.
Ze zápisníku jsem vytrhla lísteček a napsala na něj (jelikož Anastacia chtěla doporučit nějaké vitamíny): Doporučila bych produkt Mega Mineral - 3 kg balení. Obsahuje základní minerály pro výživu koní.

5 Anastázie | 1. července 2013 v 15:24 | Reagovat

Dnes když jsem vešla k Delaurentovi do stáje hned jsem poznala, že je něco špatně! Díval se na mě jeho černýma očima ale místo toho aby jako každý jiný den svítili byl skleslý a jen tak na mě mžoural.Šla jsem za ním a pohladila ho po krku až na hřbet.Vyvedla jsem ho ze stájí a řekla si že s  ním pujdu na procházku byli jsme tam na 2 hodiny a Deli byl trochu čilejší ale stále mi na něm něco nesedělo tak jsme šli k veterině.

6 Veterinářka | Web | 1. července 2013 v 20:41 | Reagovat

Rychle jsem vystoupila z auta a poklusem doběhla k Delimu, který byl přivázaný u úvaziště. Stála u něj jeho pečovatelka Anastacia a dříve, než jsem stačila něco říct, začala na mě chrlit všechny možné příznaky.
Uklidnila jsem ji a požádala o klid, abych mohla Delaurenta prohlédnout. Oči měl zakalené, byl skleslý a znuděný.
Pečlivě jsem ho vyšetřila, poslala krev na rozbor - byla v pořádku - a kápla Delaurentovi kapky do očí, což mu viditelně ulevilo.
"Myslím, že za ty oči může alergie. Napíšu mu recept na takovou speciální pastu, kterou mu budeš ráno a večer přimíchávat to jídla, ano?" řekla jsem po chvíli dumání.
"A co ta skleslost?" zeptala se mě Anastacia a přejela Delaurenta starotlivým pohledem.
"Za to může znudění. Chtělo by mu to vymyslet nějaký pestřejší program, než aby stál dennodenně v boxe. Neříkám, že ho máš každý den prohánět po jízdárně, ale občas si s ním vyjeď ven neo ho ven třeba do bazénu," poradila jsem Anastacii.
Podala jsem jí pastu a rozloučila se.

7 Anastazie | 3. července 2013 v 12:17 | Reagovat

Dnes když jsem vešla k Delimu do boxu byl čilý jak rybička jen bylo vidět že je brzy také bylo 5 hodin ráno. Řekla jsem mu "Deli paní veterinářka říkala, že máme mýt větší aktivity ? Tak tady je plán na dnešek :) "
1. Pujdeme trénovat skok a drezuru
2. Pujdeme do bazénu
3. Pojedeme na procházku
4. Pujdeme k holiči
5. Vyklidíme box a vyčistím tě
6. Pujdeme do solária :-)
Ale teď pujdeme do sadu a natrhám ti pár jablek .. řekla jsem mu.Vyšli jsme a já ještě před boxem Delaurentovi vyčesala jeho krásnou hřívu.Vyšli jsme .Sad je až za stájemi řekla jsem si takže to máme kousek cesty nasedla jsem na Deliho a Cválali jsme  až k sadu. Před vraty do sadu jsem si všimla cedulky Všední dny otevřeno od 7:00 do 20:00 "Pro členy stájí otevřeno NONSTOP!
Šla jsem ke kabině kde seděl starý pan Mex. Ukázala jsem mu svojí průkazku.Pustil mě dovnitř a já s Delaurentem zamířila do 7 řady jabloní. Šla jsem ke stromu kde byly krásně zelená jablka a jedno jsem Delimu  utrhla. Zakousl se do něj až štáva stříkala všude .. i na mě ! :-D Natrhala jsem jich ještě asi 10 a dala jsem k Delimu do brašny. Po cestě k stájím asi ještě 2 jablka snědl. Tak jsme dojeli do boxu. A připravovali se na trénink !! :-D

8 Anastazie | 4. července 2013 v 13:55 | Reagovat

Dnes když jsem přišla k Delaurentovi do stáje znovu se u něj trochu projevila alergie.Dala jsem mu kapky do očí.
Nasadila jsem mu ohlávku a připla jsem ho k vodítku za chvíli nám mělo začínat trénink dnes jsme si chtěli dát směs tréninků všeho !Bylo mi to v celku líto nestihla jsem se s Delaurentem ani moc pobavit Ale to se napraví řekla jsem mu máme ještě moc času trénovat budeme do 17:00 a pak máme ještě haldu času a neboj se budeme si dávat i přestávky :-)Vyšli jsme (pokračování bude v rubrice "TRÉNINK")

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama